Gliwicka policja używa drona do monitorowania zachowań pieszych na przejściach

Podczas monitoringu zachowań pieszych na przejściach, policjanci z Gliwic zdecydowali się skorzystać z nowoczesnej technologii. Wykorzystując drona, obserwowali oni przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez przechodniów.

W czasie prowadzenia tego nietypowego nadzoru, funkcjonariusze zauważyli szereg przypadków łamania przepisów. Wśród najczęściej notowanych wykroczeń znalazło się m.in przejeżdżanie rowerem przez przejście dla pieszych oraz wkraczanie na pasy bez uprzedniego rozejrzenia się. Co więcej, wielu przechodniów podczas przechodzenia przez ulicę, nie odrywało wzroku od swoich smartfonów.

Policja z Gliwic postanowiła w tym kontekście zaapelować do mieszkańców o większą ostrożność i pełną koncentrację podczas poruszania się po ulicach i drogach. Funkcjonariusze przypominają, że rozmowy telefoniczne czy słuchanie głośnej muzyki mogą stanowić znaczący czynnik rozpraszający. Może to uniemożliwić usłyszenie klaksonu lub sygnałów pojazdów uprzywilejowanych, co niewątpliwie zwiększa ryzyko potencjalnego wypadku.

Dodaj komentarz