Gliwice: Ostatnia część zachodniej obwodnicy otworzy się 16 marca z atrakcjami dla mieszkańców

W niedalekiej przyszłości, dokładnie 16 dni po rozpoczęciu marca, Gliwice będą świętować ukończenie kluczowego projektu budowlanego. Inwestycja w postaci ostatniego odcinka zachodniej obwodnicy, łączącego ulicę Ignacego Daszyńskiego z ulicą Józefa Sowińskiego, dobiegnie końca. Ten dzień przyniesie nie tylko radość z realizacji ważnej inwestycji, ale również wiele emocji i zabawy, ponieważ na obywateli miasta czeka szereg atrakcji.

Impreza inaugurująca otwarcie drogi rozpocznie się o 10:00 od strony ulicy Sowińskiego i potrwa do godziny 13:00. Goście będą mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami nawiązującymi zarówno do tematu drogi, jak i nadchodzącej wiosny. Przygotowano wiele interesujących aktywności dla najmłodszych, ale także dla miłośników sportu i rekreacji. Wśród nich znajdzie się bieg oraz marsz nordic walking, przejazd rowerem, rolkami czy hulajnogą. Zaproponowano także wystawę starych samochodów. Oficjalna inauguracja drogi z udziałem władz miasta i mieszkańców zaplanowana jest na godzinę 13:00 od strony ulicy Daszyńskiego. Po godzinie 16:00 nowa droga zostanie oddana do dyspozycji kierowców.

Wśród planowanych wydarzeń warto wyróżnić warsztaty twórcze, symulatory jazdy samochodem i motocyklem, tor przeszkód dla rowerzystów, a także prezentację zabytkowych samochodów. O godzinie 11:00 zaplanowano godzinny bieg i marsz nordic walking na trasie o długości 2,5 km pod hasłem „Gliwice na DRODZE do wiosny”. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i upominek. O godzinie 12:30 przewidziano przejazd zabytkowych samochodów, a kwadrans przed oficjalnym otwarciem nastąpi wspólny ekoprzejazd obwodnicą na rowerach, rolkach i hulajnogach.

Kolejna część zachodniej obwodnicy to prawie dwa kilometry nowoczesnej trasy będącej elementem strategii modernizacji systemu drogowego Gliwic. Nowy układ drogowy ma na celu zmienić promienisty układ komunikacyjny miasta na bardziej efektywny – obwodnicowy. Inwestycja poprawi przepustowość Drogi Krajowej nr 78, ułatwi komunikację w mieście i zapewni bezpieczną trasę dla rowerzystów. Nowy odcinek obwodnicy połączy się z obwodnicą prowadzącą do ulicy Rybnickiej oraz z ulicą Okulickiego, która prowadzi do Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Dodaj komentarz