Zarząd Dróg Miejskich Gliwice wprowadza nowe ograniczenia prędkości: 30 km/h na kolejnych ulicach

W najbliższym czasie, na ruchliwych ulicach dzielnicy Obrońców Pokoju w Gliwicach, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Nowe regulacje dotkną ulic Paderewskiego, ONZ, Obrońców Westerplatte, Obrońców Pokoju oraz Obrońców Poczty Gdańskiej. Pojawienie się odpowiedniego oznakowania zobowiąże kierowców do przestrzegania ustalonej maksymalnej prędkości.

Zakres nowego ograniczenia prędkości obejmie teren pomiędzy ulicami Strzelniczą a Ligocką i między Graniczną a Jałowcową, ale bez uwzględnienia tych czterech konkretnych ulic. Wdrożenie nowych regulacji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa poprzez spowolnienie obecnego tempa ruchu drogowego. Planowane zmiany zobaczymy już w tym tygodniu, kiedy to rozpoczną się prace związane z wprowadzeniem nowego oznakowania.

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Gliwicach kontynuuje swoje działania w ramach inicjatywy mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Tym razem główne zmiany skupią się na dzielnicy Obrońców Pokoju, gdzie zostanie wprowadzona „Strefa 30”. Zmiany te zostały zatwierdzone przez lokalną Spółdzielnię Mieszkaniową i Radę Dzielnicy, co dodatkowo potwierdza ZDM.

Dodaj komentarz