Kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia podczas dojazdu do Gliwic

Na ulicy Toszeckiej, która jest jednym z głównych szlaków dojazdowych do Gliwic, planowane są nowe utrudnienia drogowe. Te zmiany mają miejsce w dwóch lokalizacjach i mogą wpłynąć na kierowców podróżujących między Pyskowicami a Gliwicami. Aby umożliwić budowę nowego odcinka ścieżki rowerowej, ruch wahadłowy zostanie wprowadzony na odcinku przy ulicy Rekreacyjnej.

Budowa trasy rowerowej prowadzącej do popularnego ośrodka rekreacyjnego w Czechowicach przechodzi obecnie w kluczowy etap. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował, że od wtorku, 5 marca, prowadzone prace mogą powodować dodatkowe utrudnienia. W szczególności dotyczy to skrzyżowania ulicy Toszeckiej z ulicą Przyszowską, gdzie planowane jest czasowe zawężenie jezdni dla pojazdów wyjeżdżających z ulicy Przyszowskiej.

Najbardziej wymagającym utrudnieniem drogowym będzie jednak ruch wahadłowy między 5 a 9 marca na skrzyżowaniu ulicy Toszeckiej z ulicą Rekreacyjną. W związku z prowadzonymi tam pracami, ruch w obie strony zostanie ograniczony do jednego pasa. Aby pomóc kierowcom poruszać się w tych warunkach, zostanie tam tymczasowo ustawiona sygnalizacja świetlna.

Dodaj komentarz