Śmiałe próby kradzieży przez grupę kobiet w Gliwicach zakończone aresztowaniem

Pięć kobiet zdecydowało się na odważne działanie w Gliwicach, będąc przekonanymi, że nie muszą płacić za zakupy. Ich plan był prosty: wejść do supermarketu, rozproszyć się po sklepie, odwrócić uwagę personelu i umożliwić swoim współsprawczyniom wyjście ze sklepu z pełnymi torbami, nie zwracając na siebie uwagi i oczywiście – nie płacąc. Niestety dla nich, ich plan spełzł na niczym dzięki czujnym kryminalnym z Sośnicy.

Te „przedsiębiorcze” młode damy zostały rozpoznane i aresztowane przez policję w ciągu zaledwie kilkunastu godzin od przestępstwa. Wszystko razem, pięć kobiet, mieszkanek Czerwionki – Leszczyn w wieku od 18 do 39 lat, trafiło do policyjnego aresztu.

Kiedy policja V Komisariatu otrzymała zgłoszenie o kradzieży, która miała miejsce w środę, byli na to gotowi. Czujny klient poinformował pracownice sklepu o podejrzanym zachowaniu kobiet. Rozpoczęto intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze, które doprowadziły do zidentyfikowania wszystkich uczestniczek tej „akcji promocyjnej”.

Policja ustaliła, że kobiety przyjechały do Gliwic samochodem i zaparkowały go w takim miejscu, które miało uniemożliwić powiązanie ich z popełnionym przestępstwem. Jednak ten fakt wyszedł na jaw podczas śledztwa. Policjanci zatrzymali podejrzane po kolei, głównie w ich domach w Czerwionce.

Podczas śledztwa odzyskano skradzione przedmioty. Wymagało to między innymi kontrolowania lombardów, gdzie znaleziono pewne drobne sprzęty AGD zastawione tam przez złodziejki. Łączna wartość odzyskanego mienia wynosi prawie 4000 złotych.

Dodaj komentarz