Niezwykły dzień w służbie gliwickiej Policji – krótkie podsumowanie

W dniu codziennym, na terenie objętym nadzorem gliwickiej Policji, jak zawsze, miało miejsce wiele zdarzeń. Dyżurni odnotowali 156 zgłoszeń przekazanych za pośrednictwem numeru alarmowego Policji, spośród których 12 sytuacji wymagało natychmiastowej reakcji. W tych krytycznych momentach, średni czas reakcji sił porządkowych wynosił 8 minut i 12 sekund. W trakcie całego dnia, Policja interweniowała w 12 przypadkach kolizji drogowych. Zostało skonfiskowane jedno prawo jazdy. W ramach działań prewencyjnych przeprowadzono 555 kontroli stanu trzeźwości kierowców, co pozwoliło na wykrycie jednej osoby prowadzącej pojazd pod wpływem alkoholu. Ponadto przeprowadzono legitymację 335 osób, a czterech poszukiwanych zostało zatrzymanych. Na miejscu przestępstwa lub podczas pościgu ujęto 6 podejrzanych.

Wśród ujętych przez Policję znaleźli się między innymi: dwie osoby podejrzane o znęcanie się nad rodziną, kierujący w wieku 65 lat, który próbował przekupić stróżów prawa kwotą 1000 złotych, dwóch mężczyzn (34 i 28 lat) prowadzących pojazdy mimo sądowego zakazu, 17-latek oskarżony o znieważenie policjantów, 23-letni posiadacz amfetaminy, 33-latek podejrzewany o serię kradzieży sklepowych, kobieta w wieku 40 lat oskarżona o podszywanie się pod inną osobę i zawieranie umów na cudzy koszt oraz zaciąganie pożyczek, 48-letni mężczyzna podejrzany o kradzieże samochodów oraz 29-latek u którego udowodniono kradzież telefonu komórkowego.

W związku z powyższymi zdarzeniami rozpoczęto dochodzenia w sprawach: kradzieży kurtki z dokumentami i kluczami do domu oraz samochodu z poczekalni przychodni w Przyszowicach. Sprawca niezauważony przez nikogo, położył swoją kurtkę w to miejsce, gdzie wcześniej wisiała skradziona. Druga sprawa dotyczyła oszustwa finansowego: sprawca podający się za pracownika banku skontaktował się telefonicznie z 50-letnią mieszkanką Gliwic (obywatelką Ukrainy) i wprowadził ją w błąd, co skutkowało opróżnieniem jej konta bankowego (strata wyniosła 2200 złotych). Trzecie z rozpoczętych dochodzeń dotyczyło przywłaszczenia torebki z paszportem, dokumentami i kartą bankomatową na szkodę 15-letniej obywatelki Ukrainy. Zdarzenie to miało miejsce na terenie dworca PKP.

Dodaj komentarz