Ostatnie powiadomienie dla zbyt szybkich kierowców: Kobieta straciła prawa jazdy za przekroczenie prędkości w strefie zabudowanej

Właścicielka samochodu marki citroen będzie zmuszona odłożyć na bok swoje umiejętności kierowcy na okres najbliższych trzech miesięcy. Po obejrzeniu dowodów filmowych dokumentujących jej styl jazdy, uświadomiła sobie konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości.

Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w gminie Toszek, w miejscowości Boguszyce, policjanci monitorowali prędkość pojazdów około godziny 15.00 poprzedniego dnia. Warto zauważyć, że kontrola ta była wynikiem skarg mieszkańców na nadmierną prędkość pojazdów w tej strefie i ich prośb o interwencję.

W efekcie kontroli okazało się, że obawy mieszkańców były uzasadnione. Rekordzistką okazała się 30-letnia kobieta kierująca citroenem, która w obszarze zabudowanym rozwinęła prędkość ponad 100 km/h. Funkcjonariusze zdecydowali o odebraniu jej praw jazdy oraz nałożeniu grzywny w wysokości 1500 złotych. Ponadto, na jej konto trafiło 13 punktów karnych.

Służby mundurowe apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów. Przypominają, że nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów najtragiczniejszych wypadków drogowych, w wielu przypadkach prowadzących do utraty życia lub poważnych obrażeń ciała. Nawet najbardziej zaawansowane technologie stosowane w nowoczesnych samochodach nie są w stanie przekształcić praw fizyki.

Przedstawiciele straży przypominają również, że patrole pojawiają się w różnych miejscach powiatu i regularnie kontrolują prędkość pojazdów. Zauważalna jest niepokojąca tendencja do częstego przekraczania dozwolonej prędkości przez zbyt wielu kierowców.

Dodaj komentarz