Nowe, komfortowe mieszkania komunalne już zamieszkane: sukces gliwickiego programu "Mieszkanie+"

Zakończono działania związane z dużym projektem samorządowym realizowanym w ramach miejskiego programu „Mieszkanie+ po gliwicku”. Od 21 lutego nowi mieszkańcy mogą cieszyć się swoimi domami w piątym budynku komunalnym, który powstał na ulicy Górnej. W sumie, w nowo wybudowanym, trzykondygnacyjnym budynku o adresie Górna 11 zamieszkało 25 osób.

Budynek ten jest dziełem ZBM I TBS – miejskiej spółki budowlanej. Koszt inwestycji wyniósł 8,3 mln zł, a całość była częścią III etapu szeroko zakrojonego projektu Miasta Gliwice. Projekt ten cieszył się wsparciem finansowym z Banku Gospodarstwa Krajowego, które wyniosło ponad 6 milionów złotych.

W ofercie wynajmu nowych mieszkań komunalnych Górna 11 to jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji. Swoją popularność zawdzięcza doskonałemu standardowi mieszkaniowemu oraz idealnej lokalizacji – w pobliżu parku Chrobrego, przystanków komunikacji miejskiej oraz zjazdu na Drogową Trasę Średnicową. W przyszłości, mieszkańcy będą mogli korzystać również z bliskości nowoczesnego szpitala miejskiego.

Prezydent Gliwic, Adam Neumann, podkreśla, że zakończenie prac nad Górną 11 to sukces trzeciego etapu dużego projektu miejskiego. Zdradza także, że w kolejnej kadencji planowane jest rozszerzenie inwestycji o kolejne 4 wielorodzinne budynki mieszkalne w okolicach ulicy Kujawskiej. Ponadto do 2025 roku samorząd zamierza udostępnić gliwiczanom dodatkowe mieszkania komunalne i realizowane w systemie TBS na osiedlu przy ulicach Dworskiej i Wiertniczej. Planowana jest też budowa mieszkań komunalnych przy ulicy Opolskiej i w obecnie realizowanym projekcie przy ulicach Dolnej i Rymera.

Dodaj komentarz