30-letnia kierowczyni Citroena zmuszona do przerwania jazdy na trzy miesiące po przekroczeniu dozwolonej prędkości

Właścicielka citroena, 30-letnia kobieta, będzie musiała zaniechać prowadzenia swojego pojazdu przez następne trzy miesiące. Po przeglądzie nagrań jej jazdy uświadomiła sobie konieczność przestrzegania ograniczeń prędkości.

Policja przeprowadziła kontrolę prędkości samochodów w Boguszycach, należących do gminy Toszek, wczoraj przed godziną 15:00. Ta kontrola była wynikiem skarg mieszkańców na nadmierną prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, co skłoniło ich do wezwania służb mundurowych do interwencji.

Sprawdzenie okazało się uzasadnione, gdy 30-letnia kierowca citroena przekroczyła dozwoloną prędkość, jadąc ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy i nałożyli karę w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo, konto kobiety zostało obciążone o 13 punktów karnych.

Apelując do wszystkich kierowców, stróże prawa przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych powodów najbardziej tragicznych wypadków drogowych, często kończących się śmiercią lub poważnymi obrażeniami. Nawet najbezpieczniejsze technologie stosowane w nowoczesnych samochodach nie są w stanie oszukać praw fizyki. Przypominają też, że patrole policyjne prowadzą regularne kontrole prędkości na terenie całego powiatu. Alarmująco duża liczba kierowców nadal przekracza dozwoloną prędkość.

Dodaj komentarz