Konsultacje społeczne na temat planowanej inwestycji mieszkaniowej w pobliżu PreZero Arena Gliwice

W obszarze przyległym do hali PreZero Arena w Gliwicach, rozważany jest projekt budowy czterech budynków mieszkalnych, a także potencjalnie hotel. Właśnie trwają konsultacje społeczne na ten temat. Nexx Developer, firma deweloperska z Goczałkowic-Zdroju, która chce prowadzić inwestycję, złożyła odpowiedni wniosek o ustalenie lokalizacji tej inwestycji mieszkaniowej. Miasto z kolei zainicjowało konsultacje społeczne, aby poznać opinie mieszkańców na ten temat.

Nexx Developer to spółka deweloperska, która ma na swoim koncie już kilka realizowanych osiedli na terenie Gliwic. Są to między innymi osiedla Nove Villove przy ulicy Toruńskiej na Trynku oraz Wiśniowe Wzgórze przy ulicy Bogatki na Sikorniku. Obecnie firma planuje kolejną inwestycję, tym razem w okolicy hali PreZero Arena w Gliwicach. Projektowany teren pod nowe budynki to działki 526/2 i 527/2 w obrębie Politechnika. Całe przedsięwzięcie miałoby być realizowane zgodnie z tzw. specustawą mieszkaniową.

Kiedy miasto Gliwice wcześniej wystawiało ten teren na sprzedaż, przewidywano, że powstaną tam obiekty zbiorowego zamieszkania takie jak hotele czy schroniska. Te obiekty mogłyby zasilić bazę hotelową w mieście i stanowić miejsca noclegowe dla uczestników imprez organizowanych w hali Arena Gliwice. Wizualizacje i plany zagospodarowania tego obszaru uwzględniają zarówno budynki mieszkalne, jak i hotel. Jednak decyzje dotyczące ewentualnej realizacji obiektu hotelowego mają zapaść na późniejszym etapie, po analizie wyników konsultacji społecznych i innych czynników warunkujących taki ruch – mówi prezes Nexx Developer, Krzysztof Seredyński.

Według złożonego wniosku, na gruntach przy ulicy Kujawskiej miałoby powstać cztery budynki mieszkalne o wysokości od 4 do 7 kondygnacji nadziemnych (wysokość zaplanowanej zabudowy to od 12,5 do 23,5 metra). Budynki te mogłyby pomieścić od 135 do 155 mieszkań. W planach jest także budowa trzech garaży podziemnych oraz infrastruktury towarzyszącej. Przewidywana liczba miejsc postojowych to od 203 do 233. W wyniku realizacji inwestycji, na tym obszarze miałoby zamieszkać od 204 do 240 osób.

Konsultacje społeczne na temat tej propozycji dewelopera rozpoczęły się 31 stycznia i potrwają do 20 lutego.

Dodaj komentarz