Awaria na Trasie Krajowej nr 88: kierujący wyjechał na przeciwległy pas, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

W początkach tygodnia doszło do dwóch incydentów na drodze o oznaczeniu DK88. Jedno z nich zakończyło się poważnym wypadkiem drogowym, a drugie miało miejsce na tym samym odcinku drogi.

Nieopodal Kleszczowa, srebrne auto – prawdopodobnie marki Volkswagen – niespodziewanie wyjechało na pas przeznaczony dla pojazdów jadących z przeciwnego kierunku. Kierujący ominął bariery separacyjne i zderzył się bezpośrednio z pojazdem marki Hyundai, poruszającym się prawidłowo w stronę Zabrza. Cała sytuacja miała miejsce przy ulicy Tarnogórskiej.

Kierowca pojazdu marki Hyundai został przewieziony do szpitala, lecz po wykonaniu niezbędnych badań mógł zostać wypisany do domu. Na razie policja traktuje to zdarzenie jako kolizję. Tymczasem, kierowca srebrnego auta jest poszukiwany przez funkcjonariuszy, gdyż po incydencie nie zatrzymał się na miejscu wypadku i oddalił się od niego. Policja wzywa wszystkich potencjalnych świadków do współpracy – być może ktoś posiada nagranie z kamery samochodowej, która mogła zarejestrować całe zdarzenie lub uciekający pojazd. Prawdopodobnie pojazd sprawcy będzie miał widoczne uszkodzenia po lewej stronie oraz brakujące lusterko boczne. Można przekazywać informacje anonimowo.

Dodaj komentarz