Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach zaprasza na bezpłatną konferencję o tożsamości płciowej młodzieży

Na terenie Gliwic zostanie zorganizowana konferencja pod hasłem „Czy tam w lustrze to naprawdę ja…? Rozmowy wokół budowania tożsamości płciowej u młodzieży”. Zaplanowane wydarzenie to inicjatywa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej działającej w tym mieście. Udział w spotkaniu jest całkowicie darmowy, jednak wymagane jest wcześniejsze zapisanie się.

Spotkanie o tożsamości płciowej odbędzie się 20 marca, w środku tygodnia. Czas trwania konferencji wynosi cztery godziny – od 10:00 do 14:00. Miejscem, gdzie zgromadzą się uczestnicy, jest aula Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Instytucja ta mieści się przy ulicy Okrzei pod numerem 20.

Konferencja rozpocznie się rejestracją uczestników o godzinie 9:45, która potrwa do 10:20. Otwarcia spotkania dokona dyrektor poradni, mgr Agnieszka Wilczyńska, o godzinie 10:20. Następnie, od 10:25 do 11:10, mgr Monika Łuczak – psycholog i seksuolog – wygłosi wykład na temat „Sex czyli płeć. Podstawy wiedzy z zakresu rozwoju psychoseksualnego człowieka”.

Kolejnym punktem programu, po przerwie kawowej trwającej od 11:55 do 12:20, będzie spotkanie z Katarzyną i Eden Gajdą, których doświadczenia dotyczą odkrywania swojej tożsamości, „coming outu” oraz procesu akceptacji. Po ich prezentacji, od 13:05 do 13:50, mgr Jolanta Sajkowska – psycholog i psychoterapeuta – podzieli się swoimi refleksjami z terapii podczas wykładu „Pozwól się poznać, opowiedz o sobie”. Wreszcie, konferencję podsumuje ostatnie dziesięć minut spotkania.

Chociaż udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona, dlatego konieczne jest wcześniejsze zapisanie się.

Dodaj komentarz