Śmiertelny skutek alkoholowej eskapady. Niestety, mimo podjętych działań, jeden z dwóch nieprzytomnych mężczyzn zmarł

Informacja o grupie silnie nietrzeźwych mężczyzn, wśród których dwóch miało stracić przytomność, dotarła do policji. Funkcjonariusze na miejscu natychmiast potwierdzili te doniesienia. Zastosowano procedury reanimacyjne w stosunku do jednego z nich, jednak mimo to 39-letni mężczyzna nie przeżył.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wielowieś, znajdującej się w powiecie gliwickim. Informację o incydencie przekazał naoczny świadek sytuacji. Początkowo z reanimacją zajmowali się policjanci, a następnie czynności te przejęła ekipa karetki pogotowia.

– Mimo wszelkich starań zespołu ratownictwa medycznego, 39-latek zmarł. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pozostałej trójki mężczyzn ze względu na ich stan nietrzeźwości, niską temperaturę otoczenia i realne zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Zostali oni przewiezieni do PDOZ (Pomieszczenie Dla Osób Zatrzymanych). Zwłoki nieboszczyka zabezpieczono i przekazano do dyspozycji prokuratury. Trwa śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn i okoliczności tragicznego zdarzenia – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Dodaj komentarz