Podsumowanie weekendowych wydarzeń w Gliwicach i powiecie gliwickim

Miniony weekend w Gliwicach i okolicznych miejscowościach upłynął bez większych zawirowań. Aktywności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zakłóciły żadne incydenty. Miejscowa policja czuwała nad bezpieczeństwem obywateli, odpowiadając na 298 zgłoszeń do numeru alarmowego. Z tej liczby, 31 sytuacji uznano za pilne, wymagające natychmiastowej interwencji służb, ze względu na zagrożenie życia, zdrowia lub mienia osób. W wyniku działań policyjnych zatrzymano 12 osób na gorącym uczynku. Byli to sprawcy takich przestępstw jak: kradzieże z włamaniem, oszustwa, znieważenia ratownika medycznego, znieważenia policjantów, naruszenia nietykalności policjantów, przemocy domowej oraz jazdy pod wpływem alkoholu. Dodatkowo zatrzymano 4 poszukiwane osoby i odnaleziono dwie nastolatki, które wcześniej zostały zgłoszone jako zaginione.

Kilka incydentów zasługuje na szczególną uwagę. Na przykład, w ciągu weekendu doszło do dwóch włamań. W Łabędach, nieznany sprawca wybił szybę w oknie pomieszczenia gospodarczego, wszedł do domu i po przeszukaniu wnętrza ukradł różne elementy biżuterii, w tym łańcuszki, kolczyki oraz cztery zegarki. Drugie włamanie miało miejsce w Sośnicowicach, gdzie przestępca włamał się do garażu, przeciął kłódkę i ukradł komplet 4 letnich kół z felgami aluminiowymi o średnicy 15 cali.

W jednym z osiedlowych sklepów zatrzymano złodzieja na gorącym uczynku. Mężczyzna ten wybił szybę w drzwiach wejściowych sklepu i ukradł papierosy różnych marek. 65-letni sprawca, który byl poszukiwany do odbycia kary, został aresztowany i teraz czeka na kolejny wyrok.

W Knurowie, z posesji przy ulicy 1-go Maja, skradziono żeliwną bramę o wartości około 10 tysięcy złotych. Sprawcy prawdopodobnie mieli świadomość, że właściciel nieruchomości aktualnie przebywa za granicą.

Jak zawsze, policja jest wdzięczna za wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tych przestępstw.

Wśród osób zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu, rekordzistą okazał się 52-letni mieszkaniec Warszawy, który prowadził Skodę na ulicy Okrężnej w Gliwicach mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Na wniosek policji, prokuratorzy zastosowali dozory i wydali nakazy opuszczenia mieszkań wobec dwóch sprawców przemocy domowej.

Na koniec warto dodać, że policja i prokuratura otrzymały dwie informacje o zgonach. Pierwszy dotyczył 60-letniego mężczyzny, który zmarł w swoim mieszkaniu w Pyskowicach. Drugi przypadek dotyczył 39-latka, którego zwłoki znaleziono na terenie parku w Wielowsi. Niestety, mimo reanimacji nie udało się go uratować. Wyjaśniane są przyczyny obu tych zgony.

Dodaj komentarz