Dyrekcja MZUK szuka wykonawcy dla budowy nowoczesnej restauracji Parkowej na placu Grunwaldzkim

Obecnie trwają poszukiwania wykonawcy, który podejmie się realizacji projektu budowlanego prowadzonego przez MZUK. Dotyczy ono budowy restauracji Parkowej, która ma stanąć na placu Grunwaldzkim. Oczekuje się, że jeżeli ceny za usługi nie okażą się zbyt wysokie, nowy obiekt powinien być gotowy do użytku w połowie 2025 roku.

Projekt przewiduje, że pawilon w parku zostanie zbudowany na podstawie ośmiokątnego planu, z dużymi przeszkleniami umieszczonymi w elewacji. W celu stworzenia unikalnego wyglądu budynku, nawiązano do lokalnych wzorców architektonicznych z końca XIX wieku i początku XX wieku – te zostały użyte jako inspiracja przy tworzeniu formy i funkcjonalno-przestrzennych rozwiązań dla gastronomicznego pawilonu parkowego.

Planowana struktura obejmuje dwa poziomy. Parter będzie domem dla sali konsumpcyjnej z barem, a duże przeszklenia otworzą wnętrze na otaczającą go roślinność. Przewiduje się również tworzenie podcieni ze stolikami, które w letnich miesiącach będą służyć jako przedłużenie sali konsumpcyjnej. Cała ta przestrzeń zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, eliminując wszelkie bariery architektoniczne.

Na wyższej kondygnacji znajdować się będzie antresola. Ta przestrzeń umożliwi organizację imprez okolicznościowych dla mniejszej grupy gości. Dodatkowo, jej kameralny charakter sprawdzi się podczas organizowania różnego rodzaju imprez kulturalnych, takich jak spotkania literackie, wieczory poetyckie, minikoncerty czy wystawy. Wykończenie obiektu będzie zadaniem wykonawcy, ale umeblowanie i zakup sprzętu pozostaną w gestii przyszłego dzierżawcy. Wykończenie elewacji zaplanowano m.in. za pomocą drewna modrzewiowego.

W otoczeniu pawilonu znajdą się elementy małej architektury, które zapewnią komfortowy odpoczynek na świeżym powietrzu – między innymi leżaki parkowe oraz hamak. Przewiduje się również stojaki na rowery i kosze na śmieci. Zieloność otaczająca obiekt będzie tworzona przez klony oraz byliny takie jak trzcinnik ostrokwiatowy 'Overdam’, trzcinnik krótkowłosy i miskant chiński.

Przetarg ogłoszony przez MZUK na wykonanie drugiego etapu inwestycji obejmuje prace budowlane, wykończenie obiektu oraz zagospodarowanie przyległego terenu. Pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na to, że najniższa oferta cenowa przekroczyła przewidziane na ten cel fundusze, a decyzja o zwiększeniu finansowania nie została podjęta. Następny przetarg miał miejsce w 2023 roku, ale właściwy termin ogłoszenia przetargu przypadał na drugą połowę stycznia. Aby uzyskać więcej informacji na temat aktualnego zamówienia, zaleca się odwiedzenie Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, który jest odpowiedzialny za cały proces. Oferty powinny zostać złożone do 12 lutego. Oczekuje się, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, restauracja będzie gotowa do użytku w połowie 2025 roku.

Dodaj komentarz