Zmiany w ruchu drogowym związane z budową kanalizacji w Gliwicach

Bezpośredni dojazd do ronda Akademickiego od strony ulicy Skłodowskiej-Curie, w Gliwicach, zostanie tymczasowo przerwany. Przez najbliższe kilka tygodni wyjazd z tego ronda również będzie niemożliwy. Wszystko to w związku z pracami prowadzonymi przy ulicy Pszczyńskiej.

Aktualne prace budowlane dotyczą instalacji kanalizacji deszczowej dla Gliwickiego Obszaru Gospodarczego, co wywołało konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na terenie miasta. Restrykcje te mają rozpocząć się już od poniedziałku 22 stycznia.

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach informuje, że pomimo tych utrudnień, rondo Akademickie będzie nadal dostępne dla kierowców poruszających się innymi trasami. Kierujacy w stronę centrum miasta będą mogli skorzystać z objazdu poprowadzonego przez ulice: Pszczyńską, Lutycką i Łużycką. Tymczasem ci, którzy będą zmierzali w stronę autostrady, powinni skierować się na objazd wytyczony przez ulice: Pszczyńską, Panewnicką i Kujawską. Spodziewany termin zakończenia prac to ostatni tydzień lutego.

Należy jednak pamiętać, że 22 stycznia rozpoczyna się również przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej. Po jej zakończeniu nastąpi trwała zmiana w organizacji ruchu w tej części Gliwic.

Dodaj komentarz