Kurs na technika OZE — zobacz, dlaczego warto?

Czy chcesz w zaledwie 1,5 roku zdobyć pewny i dobrze płatny zawód? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Zapisy wstępne na kurs technika OZE wciąż trwają, dlatego to świetny moment, by się przebranżowić. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej.

Dlaczego OZE to przyszłość?

 

Zmiany w polskiej, ale także światowej energetyce są nieuniknione. Konwencjonalne źródła energii, takie jak węgiel, są nie tylko wyczerpalne, ale przede wszystkim przyczyniają się do pogłębiania kryzysu klimatycznego oraz zanieczyszczeń powietrza. Dlatego coraz więcej państw decyduje się na gruntowne przemiany. Jednak nowoczesne rozwiązania nie mogą być wprowadzone ot tak. Do tego niezbędna jest nie tylko technologia, ale także przeszkoleni specjaliści z zakresu odnawialnych źródeł energii. Szacuje się, że rozwój branży OZE przyczyni się do stworzenia nawet 70 000 miejsc pracy, a już dziś technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej zarobki i warunki pracy ma zadowalające.

 

Czym zajmuje się technik OZE?

 

Technik OZE to specjalista z zakresu montażu, uruchamiania, eksploatacji, a także serwisowania i konserwacji urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Zaliczamy do nich kolektory słoneczne, fotowoltaikę, pompy ciepła, kotły na biomasę, wentylacje z mechanicznym odzyskiem ciepła czy płytkie systemy geotermalne. Do jego kompetencji może należeć także projektowanie i nadzór nad wykonywaniem instalacji, przeprowadzanie prób szczelności, kontroli jakości, organizowanie pracy czy sporządzanie kalkulacji i kosztorysów.

 

Gdzie może pracować technik?

 

Chociaż specjalizacja ta wydaje się dosyć wąska, to daje szansę na podjęcie pracy w różnych środowiskach. Techników poszukują nie tylko przedsiębiorstwa stricte zajmujące się instalacją czy wytwarzaniem urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, ale także firmy budowlane, czy zajmujące się sprzedażą. Jeśli nie interesuje Cię praca na etacie, to również warto wziąć karierę technika OZE pod uwagę. Zdobyte uprawnienia oraz wiedza dają Ci szansę na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Co więcej, technicy poszukiwani są nie tylko w Polsce, ale także za granicą, więc jest to dobre rozwiązanie dla osób, które planują emigrację zarobkową.

 

Jaki kurs wybrać?

 

Jeżeli jesteś osobą pracującą i nie masz zbyt wiele czasu na naukę, to najlepszym rozwiązaniem będzie policealna szkoła dla dorosłych. Szkoły Partnerskie Viessmann prowadzą kurs na technika OZE w trybie zaocznym. Co więcej, część teoretyczna jest realizowana online. Wykłady odbywają się w godzinach wieczornych, tak, by umożliwić uczestnictwo jak największej liczbie słuchaczy. Jeśli jednak obowiązki nie pozwolą Ci dołączyć do zajęć, możesz odtworzyć wykład w dowolnie wybranym przez siebie czasie. Oprócz części teoretycznej kurs obejmuje także zajęcia praktyczne odbywające się w oddziałach szkoły, a także praktyki. To sprawia, że kursant otrzymuje gruntowną wiedzę potrzebną nie tylko do wykonywania przyszłych obowiązków, ale też zaliczenia egzaminów państwowych. Więcej o kursie jest dostępne na stronie zawodoze.pl/szkola-policealna-oze/.

 

Dodaj komentarz