Prace modernizacyjne na skrzyżowaniu przy cmentarzu: utrudnienia dla kierowców

Ruch drogowy na skrzyżowaniu ulic Okulickiego i Kozielskiej ulegnie zmianie, ponieważ 22 stycznia rozpoczynają się tam prace związane z jego przebudową. W związku z tym, kierowcy powinni spodziewać się pewnych utrudnień.

Planowane prace budowlane będą realizowane w dwóch fazach. Pierwsza faza obejmuje działania na odcinku ulicy Okulickiego, między ulicą Władysława Andersa a ulicą Kozielską, w pobliżu punktu przecięcia się z ulicą Kozielską. Planowany jest tam montaż nowego chodnika oraz częściowe poszerzenie jezdni. W czasie trwania prac, kierowcy muszą być przygotowani na ewentualne zawężenie pasa ruchu.

Podczas drugiego etapu prac, przed przecięciem ulic Okulickiego i Kozielskiej, ruch od strony alei Jana Nowaka – Jeziorańskiego (DK88) w kierunku ulicy Kozielskiej zostanie ograniczony do dwóch pasów ruchu. Zmiany będą również dotyczyć organizacji ruchu – nie będzie możliwości wykonywania skrętu w lewo z ulicy Okulickiego na ulicę Kozielską. Tym samym, przejazd możliwy będzie tylko prosto lub skręcając w prawo, w stronę ronda imienia Władysława Andersa.

Po zakończeniu wszystkich prac modernizacyjnych, dla kierowców poruszających się ulicą Okulickiego od strony DK88, zostaną wyznaczone trzy oddzielne pasy ruchu: jeden do jazdy prosto, drugi do skrętu w lewo i trzeci do jazdy w prawo. Zakończenie prac przy modernizacji skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej planowane jest na drugi kwartał tego roku.

Dodaj komentarz