8. edycja Łabędzkiego Biegu Po Ćmoku: Nocturna wyprawa 150 par zawodników na dystansie 1500 metrów

Rozpoczynając od liczby 150, tyle par biegaczy zdecydowało się na pokonanie trasy o długości około 1500 metrów, przemierzając ścieżki leśne Lasu Łabędzkiego. Wymagająca wyprawa, zrealizowana po zapadnięciu zmroku, wymagała od uczestników posiadania latarki, a także umiejętności poruszania się pomiędzy płonącymi pochodniami. Termin wydarzenia to najbliższy piątek, 19 stycznia, kiedy to odbędzie się ósma edycja Łabędzkiego Biegu Po Ćmoku. Jest to jednocześnie sportowa inicjatywa skierowana do rodzin z dziećmi, która promuje aktywny styl życia oraz wspiera finał 32. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Punkt startowy biegu zlokalizowany jest przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przy gliwickiej ulicy Wrzosowej 14 w dzielnicy Łabędy. Początek imprezy przewidziany jest na godzinę 17:00. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 16:00 do 16:50 i umiejscowione będzie w jednej z klas szkolnych. Wydarzenie to jest szczególnie skierowane do uczniów, którzy mogą wystartować w duecie z rówieśnikiem lub dorosłym opiekunem. Organizatorzy dopuszczają również możliwość startu dorosłych z dziećmi w wózkach.

Dystans, który mają do pokonania uczestnicy biegu to około 1500 metrów i cała trasa prowadzi ścieżkami rowerowymi Lasu Łabędzkiego. Zważywszy na późną porę startu, trasa zostanie odpowiednio przygotowana i zabezpieczona. Co 100-150 metrów będą ustawieni dorośli z pochodniami. Każdy uczestnik musi posiadać własne oświetlenie, takie jak latarka, czołówka lub lampion. Organizatorzy zapewniają, że każdy biegacz dostanie pakiet startowy, zawierający pamiątkowy medal, specjalny numer startowy i ciepły napój.

Dodaj komentarz