Bezprecedensowy dzień bez zgłoszeń o zaginionych osobach oraz zatrzymanych nietrzeźwych kierowcach

Zaznać mogliśmy spokoju, bowiem w ciągu ostatnich 24 godzin nie nadeszło żadne zgłoszenie o zagubionych osobach. Również nie pojawiła się konieczność zatrzymania jakiegokolwiek kierowcy będącego pod wpływem alkoholu. To pierwszy taki dzień od długiego czasu. Niestety, warto odnotować, że na drogach nie obyło się bez kolizji – funkcjonariusze obsługiwali 14 takich incydentów. W ciągu tego dnia zatrzymano także sześć osób poszukiwanych przez organy ścigania. Dokonano również badania dwóch przypadków zgonów w prywatnych mieszkaniach, przy czym w obu sytuacjach wykluczono udział osób trzecich. Sześć osób zostało aresztowanych pod zarzutem popełnienia przestępstw.

Najbardziej liczną grupę w gronie zatrzymanych stanowili złodzieje sklepowi. Czterech mężczyzn w wieku od 22 do 37 lat, wszyscy mieszkańcy Bytomia, zostało zatrzymanych przez policjantów z Komisariatu I oraz Wydziału PPM KMP w Gliwicach. Są podejrzani o kradzież alkoholu w supermarketach jednej z ogólnopolskich sieci handlowych. Ich działalność, tylko od 8 stycznia, przyniosła straty na sumę 5000 złotych. W ich samochodzie odnaleziono również pięć litrowych butelek markowego alkoholu, które najwyraźniej nie zostały nabyte legalnie. Obecnie przebywają oni w areszcie, a policja prowadzi dalsze czynności mające na celu ustalenie pełnego zakresu ich przestępczej aktywności.

W Knurowie natomiast doszło do zatrzymania innego złodzieja sklepowego. Policjantów zwrócił jego podejrzanie napięty strój. Po tym jak mężczyzna opuścił sklep, za nim wybiegła sprzedawczyni. Okazało się, że 30-latek ukrywał pod kurtką dwie pary skradzionych spodni. Policja ustaliła już, że podejrzany działał od 1 grudnia 2023 i jest odpowiedzialny za serię podobnych zdarzeń. Obecnie trwają czynności śledcze, w tym przegląd nagrań z monitoringu oraz przesłuchania świadków.

W listopadzie 2023 jeden z knurowskich sklepów zgłosił kradzież telewizora. Zabezpieczono nagranie z monitoringu i rozpoczęto próby identyfikacji młodego mężczyzny widocznego na nagraniu. W przypadku niepowodzenia, policja zapowiedziała zwrócenie się o pomoc do internautów.

W Knurowie doszło również do kradzieży dwóch tablic rejestracyjnych z samochodu marki Opel Vectra, zaparkowanego przy ulicy Niepodległości. Tablice miały numery SGL 6YY2. Sprawą zajmują się miejscowi stróże prawa.

W centralnej części miasta, funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 28 do 56 lat, podejrzanych o przestępstwo związane z narkotykami. Zostali oni umieszczeni w areszcie, a sprawa jest nadal w toku.

Policja w Pyskowicach otrzymała zgłoszenie dotyczące możliwej przemocy domowej. Nad sprawą pracują obecnie lokalni mundurowi.

Dodaj komentarz