Powrót cyklu popołudniowo-wieczornych gier terenowych "PoWInO" w Gliwicach na początku nowego roku

Rok 2018 przyniósł ze sobą odrodzenie cyklu popołudniowo-wieczornych gier na orientację o nazwie „PoWInO”, które są regularnie organizowane przez Gliwicki Klub Terenoznawczy Cyrkino. Warto podkreślić, że zbliżając się gra, która odbędzie się 11 stycznia na osiedlu Wojska Polskiego, będzie już 40. edycją tego wydarzenia. Wstęp jest darmowy, ale konieczne jest wcześniejsze zapisanie się.

Osoby pragnące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu powinny zaznaczyć w swoim kalendarzu trzy daty: 11 stycznia, 15 lutego i 14 marca. To właśnie w tych dniach odbędą się najbliższe jesienno-zimowe gry terenowe z serii PoWInO.

Rozpoczęcie gier planowane jest w czterech turach:
– od godziny 17:00 do 17:30,
– od godziny 17:31 do 18:00,
– od godziny 18:01 do 18:30,
– od godziny 18:31 do 19:00.

Uczestnicy będą mieli możliwość wyboru spośród czterech kategorii:
– Kategoria A (najtrudniejsza) z dystansem do pokonania wynoszącym około 4,5 km,
– Kategoria B (średnia trudność) o dystansie około 3 km,
– Kategoria C (najłatwiejsza) z dystansem około 2 km,
– Kategoria R (rodzinna) z dystansem do pokonania wynoszącym około 1,5 km.

Kategorie A, B i C będą odbywać się w systemie SportIdent, który umożliwia uczestnikom potwierdzenie dotarcia do wyznaczonych punktów kontrolnych za pomocą specjalnego chipa. Natomiast w kategorii R, drużyna (osoba zgłaszająca plus maksymalnie cztery dodatkowe osoby) będzie klasyfikowana jako jednostka.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w grze zarówno graczy z doświadczeniem, jak i tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił po raz pierwszy. Jeśli nie jesteś jeszcze obeznany z zasadami gry, to na miejscu na pewno nauczysz się wszystkiego!

Dodaj komentarz