Nowe urządzenia do pomiaru prędkości na drodze krajowej 88 w Gliwicach i Zabrzu

Już teraz nad jezdnią drogi krajowej 88, można dostrzec nowe urządzenia służące do monitorowania prędkości pojazdów na odcinkach tej trasy. Choć obecnie znaki informujące o tym są jeszcze zakryte.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zdecydował się na podjęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Ogłoszono, że około 180 kilometrów dróg, włączając w to autostrady oraz trasy szybkiego ruchu, zostanie objętych kontrolą prędkości. Posłużą do tego 39 nowych systemów pomiaru prędkości na odcinkach. Wszystkie urządzenia zostały zainstalowane na terenie 13 województw przed końcem grudnia.

Urządzenia są już gotowe do przeprowadzania pomiarów średniej prędkości. Według informacji podanych przez GITD, te systemy mają szczególnie istotne znaczenie ze względu na swój zasięg i charakter przeprowadzanych kontroli. Mają one bowiem wpływać na zmianę stylu jazdy kierowców, którzy muszą przestrzegać obowiązujących ograniczeń prędkości na całej długości monitorowanej trasy.

Teraz CANARD posiada łącznie 74 tego typu urządzenia. Dzięki nim kontrolowanych będzie w sumie około 400 kilometrów dróg.

Na terenie Gliwic, pomiar prędkości na odcinkach drogi krajowej 88, zaczyna się mniej więcej od ulicy Toszeckiej a kończy na wysokości ulicy Podlesie. Kolejny pomiarowy system na tej samej drodze jest zlokalizowany tuż za zjazdem na autostradę A1 i ciągnie się aż do Bytomia.

Dodaj komentarz