Rekordowa liczba zgłoszeń i interwencji gliwickich policjantów w ciągu jednego weekendu

Podczas ostatniego weekendu, służby policyjne w Gliwicach otrzymały aż 481 telefonów alarmowych. Ale to nie tylko zgłoszenia telefoniczne zmuszały policjantów do podjęcia działań, również z inicjatywy własnej, nasi funkcjonariusze byli aktywni.

Interweniując w różnych sprawach, gliwiccy policjanci ustalili i zatrzymali 11 przestępców. Dodatkowo, w ich ręce wpadło 6 osób poszukiwanych przez organy wymiaru sprawiedliwości, a także odnaleziono 3 osoby wcześniej zgłoszone jako zaginione. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego mężczyzny podejrzewanego o uczestnictwo w grupie oszustów, działających metodą „na policjanta”. Zatrzymanie przeprowadzili gliwiccy kryminalni.

Wśród osób zatrzymanych znaleźli się: 5 nietrzeźwych kierowców oraz jeden pod wpływem narkotyków, sprawca kradzieży, sprawca przemocy domowej, delikwent łamiący zakaz prowadzenia pojazdów, a także osoba atakująca i znieważająca policjantów podczas interwencji.

Policja interweniowała wobec 38-letniego sprawcy przemocy domowej, nakładając na niego obowiązek opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Sprawę kierowano do prowadzenia do wydziału kryminalnego II komisariatu.

W piątek rozpoczęto dochodzenie w sprawie kradzieży samochodu marki Seat Ibiza, srebrnego koloru, rocznik 2004, który zniknął z ulicy Kasprowicza.

Do zdarzeń doszło też na terenie osiedla Obrońców Pokoju w Gliwicach, gdzie doszło do włamania do domu jednorodzinnego. Nieznany sprawca, dostał się do wnętrza domu poprzez podważenie i wypchnięcie okna tarasowego. Zabrał złote kolczyki, złoty łańcuszek i gotówkę. Straty wyniosły prawie 10 tysięcy złotych. Policja apeluje o wzmożoną czujność i zgłaszanie podejrzanych sytuacji.

W piątkowy wieczór gliwicka policja szukała osoby z tendencjami samobójczymi i zagrożenia życia. Dzięki działaniom policji udało się ustalić miejsce pobytu młodej kobiety, która została przewieziona do szpitala i pozostaje pod obserwacją lekarzy. Znaleziono również dwie zaginione osoby małoletnie.

Funkcjonariusze z komisariatu III zatrzymali 26-letniego cudzoziemca poszukiwanego przez Interpol listem gończym, aby odbył karę 5 lat pozbawienia wolności na Ukrainie. Rozpoczęto procedurę ekstradycji.

Policjanci drogówki obsłużyli i zakończyli administracyjnie 16 kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tych zdarzeń.

Podczas weekendu, policjanci z Gliwic zabezpieczali też dwie masowe imprezy, które wymagały zaangażowania wielu funkcjonariuszy. Przebiegły one bez poważniejszych interwencji.

Dodaj komentarz