Podsumowanie działań Gliwickiej Policji podczas ostatniego weekendu

Czas minionego weekendu był dla gliwickich stróżów porządku niezwykle intensywnym okresem. Otrzymali oni bowiem aż 481 zgłoszeń na numer alarmowy, a dodatkowo zdecydowali się na wiele czynności interwencyjnych z własnej inicjatywy.

Dzięki tym działaniom udało się ustalić i zatrzymać 11 osób podejrzanych o popełnienie przestępstw. Dodatkowo, w ręce funkcjonariuszy wpadło 6 osób, które były poszukiwane przez sądy, prokuratury lub policję. Znaleziono także trzy osoby, które zgłoszone zostały jako zaginione. Sądem, na wniosek prokuratora, został tymczasowo aresztowany 27-letni mężczyzna podejrzewany o udział w grupie przestępczej stosującej tzw. metodę „na policjanta”. Detencji dokonali gliwiccy kryminalni.

Spośród zatrzymanych osób znajduje się pięciu kierowców pod wpływem alkoholu oraz jeden prowadzący pojazd będąc pod wpływem narkotyków. Pozostałe przestępstwa, których dopuszczali się zatrzymani to: kradzież, przemoc domowa, łamanie zakazu prowadzenia pojazdów, napaść na policjantów i obelżywe traktowanie funkcjonariuszy podczas interwencji.

Stróże prawa musieli interweniować w sprawie 38-letniego mężczyzny stosującego przemoc w rodzinie. Nakazali mu opuszczenie miejsca zamieszkania oraz wydali zakaz zbliżania się do ofiary na odległość mniejszą niż 100 metrów. Sprawę prowadzić będzie wydział kryminalny II komisariatu.

W piątek rozpoczęto dochodzenie w sprawie kradzieży srebrnego samochodu marki Seat Ibiza z 2004 roku, który został skradziony z ulicy Kasprowicza. Zaistniało również włamanie do domu jednorodzinnego na osiedlu Obrońców Pokoju. Nieznany sprawca dostał się do wnętrza poprzez podważenie i wypchnięcie okna tarasowego, a z wnętrza zabrał złote kolczyki, złoty łańcuszek i gotówkę. Straty wyniosły niemal 10 tysięcy złotych. Policja apeluje o czujność sąsiedzką, szczególnie na działaniach Żerniki i Obrońców Pokoju.

Policja ogłosiła alarm dla całego stanu KMP Gliwice w celu odnalezienia osoby myślącej o samobójstwie i zagrożonej utratą życia. Dzięki intensywnym działaniom udało się zlokalizować młodą kobietę, która została przewieziona do szpitala pod obserwację lekarzy. Zostały również odnalezione dwie osoby nieletnie, których poszukiwania rozpoczęły się po zgłoszeniach rodzin i opiekunów prawnych.

Komisariat III zatrzymał 26-letniego obcokrajowca, który był poszukiwany przez Interpol listem gończym w celu odbycia kary pięciu lat pozbawienia wolności na Ukrainie. Rozpoczęto procedurę jego ekstradycji.

W ciągu weekendu doszło do 16 kolizji drogowych, które gliwiccy policjanci obsłużyli i zakończyli odpowiednie procedury. Na szczęście nikt nie ucierpiał w żadnym z tych zdarzeń.

Gliwicka policja zabezpieczała również dwa masowe wydarzenia, co wymagało zaangażowania kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Na szczęście obyło się bez poważniejszych interwencji.

Dodaj komentarz