Pionierska technologia w walce z jaskrą – gliwicki Szpital Miejski nr 4 wprowadza innowacyjne leczenie

Nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania do walki z jaskrą pojawiły się w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Placówka ta nabyła laser mikropulsowy, który umożliwia bezprecedensowo bezpieczne dla pacjenta leczenie. Proces terapeutyczny polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego, co ma na celu spowolnienie lub całkowite zatrzymanie postępu choroby.

Przed wprowadzeniem tej technologii, metody leczenia były bardziej inwazyjne i polegały na zabiegach chirurgicznych. Teraz jednak okuliści pracujący w gliwickiej placówce mają do dyspozycji nieagresywną formę terapii.

Dr Anna Wieczerska-Dec, ordynator oddziału okulistyki w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, podkreśla dwie kluczowe korzyści płynące z zastosowania nowego urządzenia. Po pierwsze, możliwość wielokrotnego przeprowadzenia zabiegu w razie takiej konieczności; po drugie, zapewnienie pacjentowi maksymalnego poczucia bezpieczeństwa. Nowa technika nie powoduje destrukcji ciała rzęskowego, a jedynie jego odpowiedniej stymulacji. Rezultatem stymulacji jest obkurczenie ciała rzęskowego, co ułatwia odpływ cieczy.

W Polsce liczba osób cierpiących na jaskrę może sięgać nawet 800 tysięcy, przy czym wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z choroby. Regularne badania okulistyczne i profilaktyka są kluczowe dla zatrzymania postępu jaskry. Pacjenci dotknięci tym schorzeniem mogą skontaktować się z Oddziałem Okulistyki Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Dodaj komentarz