Nowoczesne sygnalizatory akustyczne dla osób z niepełnosprawnościami na gliwickich przejściach

Na wielu z gliwickich przejść dla pieszych zastosowano innowacyjne sygnalizatory dźwiękowe. Te urządzenia zostały stworzone z myślą o ułatwieniu samodzielnego poruszania się osobom, które borykają się z problemami natury zdrowotnej.

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował, że na skrzyżowaniach ulic Rybnickiej i Kochanowskiego oraz Tarnogórskiej, Elsnera i Rogozińskiego zamontowano 16 nowych sygnalizatorów. Jest to kolejny krok w kierunku zwiększenia dostępności miasta dla osób z niepełnosprawnościami.

Sygnalizatory akustyczne to technologia przyjazna dla osób niedowidzących. Emitują one dźwięki, które informują pieszych, kiedy bezpiecznie mogą przekroczyć jezdnię, a kiedy powinni na nią nie wchodzić. Dzięki nim, osoby ze słabym wzrokiem nie tylko mogą bezpieczniej poruszać się po mieście, ale także czują większy komfort podczas przechodzenia przez jezdnię.

Gliwice już od jakiegoś czasu korzystają z tego typu rozwiązań. Na 43 innych skrzyżowaniach miasta, piesi mogą korzystać z pomocy 348 sygnalizatorów dźwiękowych. Montaż ostatnich z nich poparła między innymi radna Agnieszka Filipkowska.

Dodaj komentarz