Policja na tropie kłusownika – śmierć sarny w męczarniach wstrząsnęła mieszkańcami Knurowa

Niepokojące informacje napłynęły z Knurowa, gdzie doszło do skandalicznego aktu kłusownictwa. W wyniku działań nieznajomego sprawcy, sarna doznała tak poważnych obrażeń, że musiała toczyć długą i bolesną walkę o przetrwanie, która niestety zakończyła się tragicznie.

Wskazuje na to, że aktywność nielegalnego łowcy skupiała się na obszarze leśnym, położonym pomiędzy ulicami Rakoniewskiego a Willsona. Tu właśnie usytuowane były wnyki, które zostały prawdopodobnie założone przez kłusownika. Śmiertelnie ranną sarnę przypadkowo odnalazł członek lokalnego koła łowieckiego w niedzielę przed południem. Ten drastyczny widok zastał go podczas rutynowego obchodu swojego rewiru.

Policja prowadzi intensywne działania mające na celu identyfikację i aresztowanie sprawcy tego skandalicznego czynu. Śledztwo wsparli również strażnicy leśni oraz myśliwi, którzy zdecydowali się użyć swojego doświadczenia i wiedzy na rzecz dochodzenia. Wszyscy są zdeterminowani, by przeciwdziałać praktykom kłusownictwa i zapewnić bezpieczeństwo miejscowej faunie.

Dodaj komentarz