Policja rozbija sieć przemytników narkotyków, zatrzymując 25-letniego dilera oraz dwóch wspólników.

W wyniku niesłabnącej walki z handlem narkotykami, specjalistyczne oddziały policyjne zajmujące się przestępczością narkotykową nieustannie prowadzą śledztwa i działania prewencyjne. Każda informacja dotycząca przemytu lub sprzedaży narkotyków, do której dotrze funkcjonariusz policji, inicjuje ścisłe dochodzenie w sprawie potencjalnej działalności przestępczej.

Najczęściej to właśnie patrole drogowe czy jednostki prewencyjne podczas wykonywania swoich obowiązków natrafiają na dowody, które w konsekwencji mogą doprowadzić do rozbicia nielegalnej sieci handlu narkotykami. Nie ma tygodnia bez zatrzymania dilerów – zarówno tych działających na dużą skalę, jak i tych początkujących w świecie przestępstwa. Warto pamiętać, że samo posiadanie substancji odurzających jest uznawane za przestępstwo, a karą za ich posiadanie czy dystrybucję może być pozbawienie wolności.

Przykładem skutecznych działań jest niedawna operacja przeprowadzona przez funkcjonariuszy z I komisariatu, którzy w ciągu ostatniego weekendu rozbili sieć handlu narkotykami prowadzoną przez 25-letniego dilera. W wyniku przeprowadzonych przeszukań w jego miejscu zamieszkania, policjanci odkryli niemalże 200 gramów marihuany i haszyszu. W toku śledztwa zatrzymano również dwie dodatkowe osoby podejrzewane o współudział w przestępstwie, a ich rola jest obecnie badana. W tym samym okresie, policjanci z Komisariatu Policji III zatrzymali młodego mężczyznę w wieku 19 lat, przy którym znaleziono 57 działek metamfetaminy.

Dodaj komentarz