W ramach Akcji "Zima" ponad 4 miliony metrów kwadratowych zostanie obsypanych ekologiczną solą

Planowane są szeroko zakrojone działania związane z przygotowaniami na zimę, które dotyczyć będą przestrzeni wynoszącej ponad 4 miliony metrów kwadratowych. Zakres prac objętych kampanią „Zima” obejmuje drogi, chodniki i przystanki autobusowe. Specjaliści od utrzymania dróg deklarują pełną gotowość do przeprowadzenia niezbędnych działań – maszyny do odśnieżania są już postawione na alert i czekają na pierwsze mrozy oraz opady śniegu.

Postępowanie w przypadku pojawienia się opadów śniegu będzie standardowe. Pierwszym zadaniem dla wykonawcy będzie odśnieżenie i posypanie solą kluczowych arterii komunikacyjnych, takich jak Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa numer 88 oraz ulice Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka i Tarnogórska. Te drogi muszą być w każdym momencie przejezdne i chronione przed oblodzeniem – czyli powinny być czarne i mokre do godziny po ustaniu śnieżenia – przekazały informacje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Podczas intensywnych i długotrwałych opadów śniegu, trwających dłużej niż 3 godziny, wykonawca będzie ciągle pracować, aby na jezdniach nie gromadził się błoto pośniegowe o grubości większej niż 5 cm. To w końcu koordynator Akcji Zima decyduje o rozkładzie prac – czy będą one realizowane przez cały dzień, czy też w ramach jednorazowego przejazdu maszyn odśnieżających przez określony obszar – dodaje Zarząd Dróg Miejskich.

Dodaj komentarz