Zaplanowane utrudnienia ruchu drogowego na alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego (DK88) w Gliwicach

Planuje się całkowite zawieszenie ruchu na pewnym odcinku DK 88. Kierowców przekieruje się na trasę objazdową. Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego, od węzła z ulicą Łabędzką do ulicy Leona Wyczółkowskiego, będzie nieprzejezdna przez kilka dni. Objazd zostanie zaplanowany dla kierowców.

Te przewidywane komplikacje, szczególnie skoncentrowane na weekend, mogą znacznie zakłócić płynność ruchu drogowego w Gliwicach, a zwłaszcza w niektóre ich dzielnice.

Zarząd Dróg Miejskich, który poinformował o tym planowanym wyłączeniu ruchu, zaznacza, że wyłączenie nastąpi tylko przy korzystnych warunkach pogodowych dla prac drogowych. Jeśli plany ulegną zmianie z powodu niekorzystnej pogody, Zarząd Dróg Miejskich będzie informować o tym w osobnych komunikatach.

Na początku grudnia planowane są prace drogowe na alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88). Dla ich realizacji konieczne będzie całkowite wyłączenie z ruchu odcinka drogi między węzłem z ulicą Łabędzką a ul. Leona Wyczółkowskiego – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zarząd Dróg Miejskich informuje również, że zaplanowany objazd na czas prac, których rozpoczęcie zaplanowano na 1 grudnia w godzinach popołudniowych do 3 grudnia, będzie prowadzić ulicami: Starogliwicką, Leonardo da Vinci i Leona Wyczółkowskiego.

Prace, które będą realizowane na DK 88 nie wprowadzą dużych zmian, ponieważ są one częścią regularnych działań konserwacyjnych, które obejmują remont nawierzchni jezdni.

Dodaj komentarz