26-letni obywatel Ukrainy aresztowany za próbę przekupstwa funkcjonariuszy policji

W ostatni piątek, w godzinach popołudniowych, stróże prawa z Gliwic dokonali aresztowania 26-letniego mężczyzny. Tego dnia, na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Gliwicach podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu młodego obywatela Ukrainy. Przestępstwo, które mu zarzucono, miało miejsce dzień wcześniej, kiedy mężczyzna podczas kontroli drogowej próbował sfinalizować korupcyjną transakcję z funkcjonariuszami.

26-letni podejrzany prawdopodobnie myślał, że dzięki oferowanej łapówce uda mu się uniknąć odpowiedzialności za swój stan nietrzeźwości za kierownicą. Policjanci w cywilu zwrócili uwagę na niebezpieczną jazdę mercedesa, który prowadził 26-latek. Zdecydowali się go zatrzymać na ulicy Dolnych Wałów w Gliwicach i przeprowadzić kontrolę trzeźwości. Wyniki tej kontroli potwierdziły ich początkowe podejrzenia – kierujący był pod wpływem alkoholu.

Gdy mężczyzna zorientował się, że zostanie aresztowany, zaproponował policjantom korzyść finansową. Chciał ich przekupić kwotą 3000 złotych – donosi miejscowa policja.

Pragniemy przypomnieć, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Znacznie poważniejsze konsekwencje prawne niesie za sobą próba wręczenia łapówki funkcjonariuszom. Za takie przestępstwo kara może wynieść nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz