Potencjalne problemy komunikacyjne dla pieszych i motorowców z powodu prac drogowych na kilku ulicach

W najbliższym czasie, z powodu planowanych prac inżynieryjnych w przyległych pasach drogowych, zarówno piesi jak i kierowcy będą musieli zmierzyć się z pewnymi utrudnieniami na kilku różnych lokalizacjach.

Począwszy od 20 listopada, na odcinku łączącym ulice Krokusów i Orchidei, gdzie planowane jest budowanie nowego przyłącza gazu, wykonawca będzie konieczny do zajęcia części chodnika. Osoby poruszające się pieszo będą musiały przestrzegać specjalnego oznakowania ustawionego na czas prowadzenia prac. Analogiczna sytuacja ma mieć miejsce na ulicy Jałowcowej.

Tak samo natrafimy na problemy od 20 listopada, tym razem dla kierowców, którzy korzystają z ulicy Zagajewskiego. Tam prowadzone będą prace związane z instalacją głównego kolektora kanalizacji deszczowej. W kolejnym dniu (21.11) roboty będą realizowane także na ulicy Koniczynowej. Przyczyną będzie tutaj budowa przyłącza energetycznego, co z kolei skutkować będzie sektorowym zawężeniem jezdni – takie są doniesienia z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Dodaj komentarz