Tragiczne zdarzenie na A4 – kolizja trzech tirów paraliżuje ruch

Na autostradzie A4 doszło do tragicznego zdarzenia, które sparaliżowało ruch w kierunku Gliwic i Katowic. W wyniku poważnej kolizji między trzema ciężarówkami, droga została całkowicie zablokowana. Niestety, przewidywane jest, że ta sytuacja może potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Ruch na autostradzie A4, w rejonie Strzelec Opolskich, w kierunku Katowic jest obecnie niemożliwy. Na miejscu intensywnie pracują służby ratunkowe, które starają się opanować sytuację. Jednym z głównych problemów jest substancja, która wysypała się z jednego z tirów na jezdnię. Ta komplikacja jest rezultatem kolizji trzech ciężarówek, która miała miejsce na 276 kilometrze trasy A4. W tym rejonie były prowadzone prace drogowe, co spowodowało zwężenie jezdni i stworzyło dodatkowe utrudnienia dla kierowców.

Sytuacja stawała się coraz bardziej napięta, gdy jeden z kierowców nie zdołał wyhamować. Pierwszy tir zdążył się zatrzymać i drugi również, lecz trzeci uderzył w tył drugiego. Kierowca tego pojazdu nie utrzymał odpowiedniej odległości, co doprowadziło do kolizji. Tak silne było uderzenie, że drugi samochód niespodziewanie uderzył w pierwszy. Sprawca kolizji został uwięziony we własnym pojeździe marki Man, jak donosi sierżant sztabu Dorota Janać, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Podczas tragicznego zdarzenia kierowca drugiego tira wykazał się obecnością ducha – odjechał na bok, by umożliwić strażakom dostęp do uszkodzonego pojazdu. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji, rozcinając przednią szybę i uwalniając zakleszczonego kierowcę. 42-letni sprawca wypadku, kierujący manem, doznał obrażeń i musiał zostać przewieziony do szpitala w Strzelcach Opolskich

Niestety, zamknięcie autostrady A4 w kierunku Gliwic i Katowic prawdopodobnie potrwa jeszcze przez kilka godzin. Z jednej z naczep wysypała się chemia, wymagająca teraz specjalistycznego usuwania przez straż pożarną. Substancja ta jest teraz przeładowywana do specjalnych, bezpiecznych zbiorników. Organizowany jest również transport uszkodzonego tira do najbliższego warsztatu.

Dodaj komentarz