Nowoczesne Laboratorium 5G na Politechnice Śląskiej uruchomione dzięki wsparciu Nokii

Politechnika Śląska, a dokładniej jej Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, ma zaszczyt poinformować o otwarciu nowo powstałego Laboratorium sieci 5G. Uroczystość otwarcia zaplanowana jest na dzień 6 listopada 2023 roku. Wsparcie finansowe na realizację tego projektu udzieliła znana firma technologiczna Nokia.

Zgodnie z planem, uroczystość inauguracyjna laboratorium będzie miała miejsce w ramach wydarzenia pod nazwą „Dzień Nokii na Politechnice Śląskiej”. Otwarcie tej innowacyjnej przestrzeni badawczej stanowi ważny element w rozwoju oferty dydaktycznej uczelni.

Już w tej chwili, studenci kierunków takich jak Elektronika i Telekomunikacja, Teleinformatyka czy Informatyka mogą skorzystać z nowych przedmiotów związanych z tematyką sieci 5G. Wydział AEiI poszerzył swoją ofertę edukacyjną dla studentów drugiego stopnia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja, dodając specjalność „Urządzenia i systemy bezprzewodowe” prowadzoną pod patronatem Nokii. Dzięki temu studenci będą mieli możliwość zdobycia praktycznej wiedzy na temat projektowania i działania sieci 4G i 5G, co pozwoli im lepiej przygotować się do wymagań stawianych przez współczesny rynek pracy.

Samo Laboratorium sieci 5G zostało zlokalizowane w Katedrze Elektroniki, Elektrotechniki i Mikroelektroniki na wydziale AEiI. Otwarcie tej nowoczesnej przestrzeni badawczej będzie miało miejsce podczas uroczystości z udziałem reprezentantów uczelni oraz firmy Nokia, która jest fundatorem laboratorium, w dniu 6 listopada 2023 roku.

Dodaj komentarz