Nowa atrakcja dla mieszkańców Gliwic: tyrolka na skwerze Nacka

Zapaleni miłośnicy emocji i zabawy na świeżym powietrzu już bez wahania przetestowali najnowszą atrakcję w Gliwicach – tyrolkę, która niedawno została udostępniona dla publiczności. Ta rozrywka gwarantuje wiele frajdy zarówno dzieciom, jak i starszym osobom.

Nowo zainstalowane urządzenie linowe znajduje się w scenerii miejskiego skweru Nacka. Zlokalizowane jest pomiędzy placem zabaw dla najmłodszych, terenem zewnętrznego fitnessu oraz wybiegiem dla psów, przy ulicy Toszeckiej. Informacje o tym udzieliło Miejskie Zarząd Ulic i Kolei.

Realizacja tyrolki została sfinansowana z Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt obejmował nie tylko zakup i montaż urządzenia do zjazdów linowych, ale także stworzenie bezpiecznej nawierzchni z mat przerostowych. Całość inwestycji pochłonęła kwotę niewiele mniejszą niż 55 tysięcy złotych.

Gliwice mogą poszczycić się posiadaniem więcej niż jednej tyrolki. W mieście tego typu sprzęt do aktywnego spędzania czasu można znaleźć również w innych lokalizacjach – na przykład w Parku Szwajcaria, skwerze w dzielnicy Brzezinka czy w Parku Starokozielskim, gdzie znajduje się podwójna tyrolka.

Dodaj komentarz