Działania gliwickiej policji na rzecz bezpieczeństwa drogowego: Akcja "Motocykl i Quad"

W dzisiejszym dniu, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Gliwic wprowadzili plan działań nazwany „Motocykl i Quad”. Celem tej inicjatywy jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze skupią swoją uwagę na analizie zachowań kierowców, w szczególności obserwując manewry zmiany pasa ruchu, wyprzedzania oraz przestrzeganie limitów prędkości. Dodatkowo, kontrolowana będzie trzeźwość osób kierujących pojazdami.

Wprowadzone działania zostały zainaugurowane o godzinie 6:00, a ich realizacja będzie kontynuowana do późnych godzin nocnych. Obszar działania obejmuje całe miasto Gliwice jak również okoliczne powiaty. Szczególna uwaga mundurowych skierowana będzie na kierowców motocykli i quadów. Policjanci będą sprawdzać, czy osoby poruszające się tymi pojazdami posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania nimi oraz czy są trzeźwi. Będą też monitorować sposób przemieszczania się kierowców, obserwując metody wyprzedzania i zmiany pasa ruchu.

Siły porządkowe sprawdzają również stan techniczny pojazdów oraz prędkość, z jaką poruszają się po drogach Gliwic i całego powiatu. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bezpieczna jazda to wynik trzeźwej oceny sytuacji na drodze i odpowiedzialnego podejścia do kierowania pojazdem.

Dodaj komentarz