Finał V edycji festiwalu „Zaczarowany Mikrofon” w Gliwicach

Gliwice ponownie gościć będą wyjątkowe wydarzenie kulturalne – Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnościami „Zaczarowany Mikrofon”. W V edycji tego niesamowitego koncertu, więcej niż 100 uczestników zaprezentowało swoje talenty wokalne podczas trzech koncertów eliminacyjnych. Spośród nich do finału przeszli najlepsi, którzy wystąpią na scenie Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”. Finał uatrakcyjni występ Dj Geto, a przyjemność uczestnictwa w tym unikalnym wydarzeniu jest całkowicie bezpłatna.

Festiwal jest inicjatywą gliwickiej Fundacji Rytm, która od 2012 roku służy lokalnej społeczności poprzez tworzenie miejsca dla artystów pragnących dać upust swojemu muzycznemu talentowi. Zauważając, że wiele osób z niepełnosprawnościami chętnie bierze udział w konkursach wokalnych, fundacja postanowiła stworzyć specjalne wydarzenie, dedykowane właśnie dla nich. Tak powstał „Zaczarowany Mikrofon”, który od 2018 roku regularnie odbywa się w Gliwicach.

Organizatorzy festiwalu zwracają uwagę na to, że niepełnosprawności, zarówno fizyczne jak i intelektualne, często stanowią barierę dla osób pragnących uczestniczyć w konkursach wokalnych. Obawy o niezrozumienie i brak akceptacji często powodują, że rezygnują z prezentowania swoich zdolności. Dlatego też „Zaczarowany Mikrofon” ma na celu pokazać, jak wiele talentów skrywają osoby z niepełnosprawnościami – co potwierdza pięć edycji tego wydarzenia.

Wielki finał festiwalu, dofinansowanego przez miasto Gliwice i objętego patronatem prezydenta miasta Adama Neumanna, odbędzie się w sobotę, 28 października, o godzinie 16:00 w CKS „Mrowisko” przy ulicy Pszczyńskiej 85.

Dodaj komentarz