Zaplanowane zbiórki elektroodpadów w Gliwicach

Następna akcja gromadzenia elektroodpadów zaplanowana jest na nadchodzącą sobotę, 21 października. Mieszkańcy Gliwic będą mogli przynieść swoje niepotrzebne urządzenia elektroniczne do specjalnie oznakowanego pojazdu, który zostanie zaparkowany w dwóch dzielnicach miasta: Wójtowej Wsi oraz Zatorzu. Ważne jest, aby pamiętać o przestrzeganiu wyznaczonych godzin zbiórki, ponieważ porzucanie śmieci poza tym terminem nie jest dozwolone.

Wśród elektrośmieci, które można przynieść na zbiórkę, znajdują się uszkodzone lub nieaktualne pralki, telewizory, różnego rodzaju urządzenia i gadżety elektroniczne czy zużyty sprzęt oświetleniowy. Są to niebezpieczne odpady, które nie powinny trafiać do tradycyjnych pojemników na odpady komunalne. Na co dzień takie przedmioty można oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Rybnickiej 199 lub właśnie podczas cyklicznych sobotnich akcji organizowanych w różnych dzielnicach Gliwic. Zbierany sprzęt musi zawierać elementy elektryczne lub elektroniczne. Za organizację i przeprowadzanie tych zbiórek odpowiada firma Remondis Gliwice.

W najbliższą sobotę, 21 października, mieszkańcy będą mogli pozbyć się swoich elektroodpadów w następujących lokalizacjach:

• od godziny 10.00 do 12.00 – dzielnica Wójtowa Wieś, ulica Głowackiego (przy kościele),
• od godziny 12.30 do 14.30 – dzielnica Zatorze, ulica Okrzei (na parkingu przy GCE).

Dodaj komentarz