Wspaniała inicjatywa: radosne poduszki-gwiazdy dla młodych pacjentów w Gliwicach

Poduszki o wyjątkowym kształcie gwiazdy, które są miękkie, uśmiechnięte i marzą nie o niebieskich migdałach, ale o zielonych, zostały niedawno przekazane na oddział pediatryczny i ortopedię dziecięcą w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Te ponad 50 miłych przytulanek to efekt społecznej akcji szycia, zorganizowanej przez Fundację Możemy Więcej we współpracy z wolontariuszkami Stowarzyszenia Otoczka.

Dr Agata Gajewska, kierująca gliwickim oddziałem pediatrii, podkreśla wagę takich akcji, które wprowadzają wiele radości i szczęścia do szpitalnej codzienności. Twierdzi, że poduszki te „absorbują” wszelkie smutki dzieci, dodając im siły do walki z chorobą i innymi trudnościami.

Niewielkie i magiczne poduszki-gwiazdki były dotychczas znane głównie najmłodszym pacjentom klinik w pobliskim Zabrzu. Teraz jednak, dzięki tej akcji, małe gwiazdki są również poznawane przez młode osoby zmagające się z chorobą w gliwickim szpitalu miejskim. Każde z tych dzieci otrzymuje jedną z poduszek na własność. Zabiera ją ze sobą, kiedy zostaje wypisane ze szpitala.

Dodaj komentarz