Podsumowanie weekendowych działań policji w Gliwicach

Podczas ostatniego weekendu, pomimo trwających wyborów, w okolicach Gliwic i powiatu gliwickiego funkcjonariusze policji nie odnotowali żadnych poważnych incydentów. Jednakże, ich praca nie była bezowocna – udało im się zatrzymać kilkunastu kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, w tym także tych, którzy mieli nałożone sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Trzech takich osób wpadło w ręce stróżów prawa. Zdarzyło się również, że siedem kierujących pojazdami miało alkohol we krwi.

Zdjęcie przedstawiające korytarz w komendzie miejskiej policji, gdzie jeden z funkcjonariuszy prowadzi zatrzymanego sprawcę z rękoma skutymi kajdankami. W niedzielę o godzinie 9:00 w miejscowości Przyszowice doszło do zatrzymania mężczyzny w wieku 36 lat pochodzącego z Mikołowa. Pomimo zakazu, mężczyzna ten prowadził swój samochód marki Ford. Podobne przestępstwo popełnił inny kierowca – 39-latek z Knurowa, który mimo zakazu prowadził samochód osobowy marki Renault. Dzień wcześniej, na ulicy Szpitalnej w Knurowie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zatrzymali 58-letniego mężczyznę z Gliwic, kierującego samochodem marki Audi, również pomimo nałożonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

W grupie osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu najwięcej alkoholu we krwi miał 65-letni mężczyzna, który jechał motorowerem mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna ten spowodował kolizję na ulicy Kapelanów Wojskowych w Knurowie.

W trakcie weekendu doszło również do innych incydentów. Szczególnie godnym odnotowania jest fakt, że do policyjnego aresztu trafił mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem oraz sprawca umyślnego uszkodzenia pojazdu. Ponadto, prokurator postawił zarzuty i objął dozorem osobę podejrzaną o działalność w narkobiznesie, na którą nałożono również poręczenie majątkowe w wysokości 30 000 złotych.

Dodatkowo, w niedzielę policja otrzymała zgłoszenie dotyczące włamania do domu jednorodzinnego w dzielnicy Żerniki w Gliwicach. Sprawca włamał się do domu poprzez uniesienie rolet okiennych i otwarcie drzwi tarasowych. Ze środka skradziono kilka butelek alkoholu.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, sąd w Gliwicach na wniosek policjantów z I komisariatu oraz prokuratora, tymczasowo aresztował 26-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna ten jest podejrzany o dokonanie serii kradzieży w sklepach należących do ogólnopolskiej sieci handlowej, powodując straty nie mniejsze niż 4400 złotych.

W niedzielne przedpołudnie straż miejska z Gliwic zatrzymała i przekazała policji 32-letniego bezdomnego mężczyznę, który za pomocą utraconej karty płatniczej dokonywał płatności zbliżeniowych. Początkowe ustalenia wskazują, że za pomocą tej karty mężczyzna kupił głównie alkohol i papierosy w kilku różnych sklepach. Sprawa jest nadal badana, aby ustalić, jak doszło do tego, że mężczyzna znalazł się w posiadaniu utraconej karty płatniczej.

Dodaj komentarz