Renowacja Radiostacji Gliwice zakończona: najwyższa drewniana konstrukcja w Europie dostępna dla zwiedzających

Proces odnawiania Radiostacji Gliwice, która jest najwyższym drewnianym obiektem w Europie, został zakończony. Cała konstrukcja przeszła proces impregnacji, co dodatkowo podkreśla jej historyczną wartość. Dodatkowo, teren rekreacyjny otaczający tę zabytkową wieżę, jak również sekcja muzealna mieszcząca się w budynku przy ulicy Tarnogórskiej, zostały otwarte dla publiczności.

Zbigniew Gołasz, historyk pracujący w Muzeum w Gliwicach, opowiada o tym, co zwiedzający mogą zobaczyć we wnętrzu obiektu. Wśród atrakcji znajduje się oryginalne wyposażenie datowane na lata trzydzieste – nadajnik oraz zespół kontrolno-sterujący. Dodatkowo, dla gości prezentowany jest film „Halo, tu Gliwice”, który opowiada o znanej Prowokacji Gliwickiej.

Impregnacja zabytkowej wieży Radiostacji Gliwice została pomyślnie zakończona. Struktura została przezroczysto oczyszczona i skonsolidowana. Mająca 111 metrów wysokości wieża jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Po przeprowadzeniu pozytywnych odbiorów, teren rekreacyjny otaczający wieżę oraz oddział muzeum zostały udostępnione dla zwiedzających.

Dodaj komentarz