Czy odbudowa historycznej restauracji w gliwickim parku Grunwaldzkim zostanie zrealizowana? Wszystkie zgłoszone oferty przekraczają planowany budżet miasta

Odnowienie dawnej restauracji zlokalizowanej w gliwickim Parku Grunwaldzkim to pomysł, który cieszył się dużym poparciem mieszkańców, skoro w 2021 roku został on wybrany do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. To miejsce, które przez ostatnie lata służyło jako lokalizacja dla już nieistniejącego sklepu „Okrąglak”, miało wrócić do swojej przedwojennej funkcji, jako restauracja, która harmonijnie wpasowałaby się w otoczenie parku, uwzględniając jego charakter i historyczny układ urbanistyczny.

Niemniej jednak, mimo początkowego entuzjazmu, projekt napotkał na pewne problemy. Miasto Gliwice ogłosiło przetarg na realizację tego przedsięwzięcia dopiero po kilku tygodniach od momentu wyboru projektu przez mieszkańców. Co więcej, wszystkie zgłoszone oferty przekraczały sumę, którą miasto zarezerwowało na ten cel w swoim budżecie. Ta sytuacja rodzi pytanie o to, co stanie się z tym ambitnym projektem i czy uda się go przeprowadzić zgodnie z planem, czy też konieczne będą dodatkowe środki finansowe.

Dodaj komentarz