Remont gliwickich kładek nad Kłodnicą – koniec z problemami rowerzystów

Wielu cyklistów doświadczyło tam frustracji spowodowanej przebiciem opony. Zaniedbana kładka nad Kłodnicą, która jest relictem przeszłości, zostanie w końcu odnowiona. Realizacja tego zadania będzie częścią większego przedsięwzięcia, które obejmuje między innymi budowę ścieżek rowerowych.

Z miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Gliwicach podkreślają, że decyzja o renowacji została podjęta na podstawie takich czynników jak zły stan techniczny budynku oraz konieczność dostosowania go do obecnych standardów. W perspektywie widziane jest przeprowadzenie renowacji dwóch kładek nad tą rzeką.

Pierwsza z nich, zlokalizowana w Parku Chrobrego w pobliżu ulicy Kaszubskiej, zostanie odrestaurowana. Oprócz nawierzchni zostaną naprawione także elementy konstrukcyjne obiektu. Na czas prowadzenia prac kładka ta będzie niedostępna dla pieszych i rowerzystów – zapowiada Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Druga kładka znajduje się w Sośnicy, blisko ogródków działkowych i ulicy Jesiennej. Tutaj zakres prac będzie znacznie obszerniejszy. Istniejąca kładka zostanie rozebrana, a na jej miejscu powstanie nowa konstrukcja – dodaje ZDM.

Obie kładki zostaną zamknięte już w najbliższy poniedziałek, 16 października. Prace mają zakończyć się w II kwartale przyszłego roku.

Dodaj komentarz