W Gliwicach odbędzie się kolejna edycja PKO Półmaratonu

Uczestnicy biegu z różnych stron kraju przemierzą ulice Gliwic, pokonując dystans 21 km. Do wyboru będą również inne konkurencje, takie jak popularna „gliwicka dycha”, nordic walking lub krótsza trasa biegowa o długości 5 km. W związku z tym sportowym wydarzeniem, można spodziewać się utrudnień na drogach, które obejmą około 30 ulic w mieście.

W niedzielę, 8 października, zaplanowano 9. edycję PKO Półmaratonu Gliwickiego. Przeddzień imprezy zostanie poświęcony najmłodszym – w pobliżu PreZero Areny Gliwice odbędzie się bieg dla dzieci. Półmaraton wpłynie na dostępność blisko 30 gliwickich ulic.

Rozpoczęcie rywalizacji na półmaratońskim dystansie (21 097,5 m) przewidziano na godzinę 10:00 przy PreZero Areny Gliwice (ul. Akademicka 50). Ćwierć godziny później z nowo powstałego terenu rekreacyjnego na Wilczych Dołach w dzielnicy Sikornik ruszą uczestnicy „gliwickiej dychy” i wyścigu nordic walking. Kolejne 15 minut później, na gliwickim Rynku wystartują biegacze zarejestrowani na trasę 5 km. Każda z konkurencji ma określony limit czasu – maksymalnie 3 godziny na półmaraton, 90 minut na 10 km i nordic walking oraz 45 minut na dystansie 5 km. Celem wszystkich uczestników będzie PreZero Arena Gliwice. Szczegółowe informacje dotyczące tras, ich charakterystyki oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Półmaraton Gliwicki.

Przygotowania do półmaratonu wiążą się z koniecznością wprowadzenia zmian w organizacji ruchu drogowego na niektórych ulicach Gliwic. Kierowcy powinni być przygotowani na tymczasowe utrudnienia i zachować szczególną ostrożność.

Dodaj komentarz