Dariusz Steuer – dwukrotny srebrny medalista Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych w tenisie stołowym

Pochodzący z Gliwic strażak, Dariusz Steuer, osiągnął znaczący sukces na sportowym polu, zdobywając dwa srebrne medale podczas rozgrywek tenisa stołowego. Miało to miejsce na Europejskich Igrzyskach Służb Mundurowych organizowanych przez „European Police & Fire Games Association” w Hiszpanii. W tych prestiżowych międzynarodowych zawodach, które odbyły się w 2017 roku, strażacy i policjanci z ponad 30 krajów rywalizowali w 40 różnych dyscyplinach sportowych.

29 września, w hiszpańskim mieście Torrevieja, oficjalnie zainaugurowano Europejskie Igrzyska Służb Mundurowych. Wydarzenie trwało do 7 października, a Polskę reprezentowała grupa wyselekcjonowanych zawodników, w tym Dariusz Steuer – pełniący funkcję zastępcy dowódcy zmiany w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Steuer, który już we wcześniejszych zawodach w sierpniu tego samego roku w kanadyjskim Winnipeg zdobył tytuł dwukrotnego Mistrza Świata Służb Mundurowych w tenisie stołowym, powtórzył swój sukces, zdobywając dwa srebrne medale na europejskim turnieju. Pierwszy z nich zdobył w grze pojedynczej, przegrywając jedynie z Sebastianem Lubasem z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Drugi medal przyznał mu udział w rozgrywkach drużynowych razem z katowickim strażakiem.

– Ten turniej był wielkim sukcesem. Bez wątpienia Polacy byli dominującą siłą w rozgrywkach tenisa stołowego, a walka o medale miała miejsce głównie pomiędzy nami. Chciałbym jeszcze raz serdecznie pogratulować naszej drużynie. Pokonaliśmy zawodników z Hiszpanii, Anglii, Holandii, Turcji ,Finlandii i Portugalii. Dziękuję wszystkim za wsparcie i kibicowanie – napisał Dariusz Steuer na swoim profilu na Facebooku.

Dodaj komentarz