TURNIEJ MOVE Federation 2: piłkarski spektakl w PreZero Arena Gliwice

Kulminacyjnym punktem sobotniego wieczoru była PreZero Arena Gliwice, która stała się scenerią dla turnieju MOVE Federation 2. Wydarzenie gromadziło na parkiecie aż 48 znanych postaci ze świata Internetu, zaś rolę arbitra podczas zawodów pełnił Szymon Marciniak.

„Nasza misja polega na motywowaniu młodzieży do aktywności fizycznej, aby zamiast bezproduktywnego przesiadywania przed ekranami komputerów i smartfonów, młodzi ludzie mogli doświadczyć radości płynącej z gry w piłkę nożną. Piłkarskie SuperShow to prawdziwe święto dla fanów futbolu – zauważył Wojciech Szaniawski, lider Move Federation oraz CEO Spotlight Agency, firmę stojącą za organizacją tego wydarzenia. Gliwickie boisko przekształciło się w prawdziwe pole walki, gdzie stanęli do rywalizacji influencerzy, raperzy oraz celebryci różnych pokoleń, pochodzący z rozmaitych kanałów społecznościowych. Były to chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci.”

Zawody obejmowały mecze między sześcioosobowymi drużynami, które odbywały się na eliptycznym boisku o wymiarach 45×20 metrów. Każda z rozgrywek była podzielona na dwie części po 10 minut. Unikalnym aspektem turnieju było to, że każdy zespół mógł skorzystać z pomocy „superbohatera” – jednego z piłkarzy Klubu Towarzysko-Sportowego Weszło, w tym takich osobowości jak Jakub Kosecki czy Marcin Burkhardt. Zasady gry były proste: za gol zdobyty nogą lub głową drużyna dostawała 1 punkt, za strzał zza połowy boiska – 2 punkty, natomiast za strzał wykonany po przewrotce, „szczupaku” lub „nożycach” – 3 punkty.

Do finału Football SuperShow awansowały dwie drużyny: MartiRenti i Ekipa, które zdobyły najwięcej punktów podczas turnieju. Z kolei zwycięzcą meczu barażowego okazał się zespół Filipka.