Niebezpieczne zdarzenie na gliwickim odcinku DTŚ

Na jednym z odcinków Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach doszło do groźnej sytuacji drogowej. Trzy pojazdy gwałtownie zatrzymały się na jezdni, gdy ich kierowcy niespodziewanie zaczęli awanturować się.

Sytuacja została udokumentowana i opublikowana na znanym kanale Stop Cham. Film, pochodzący z kamery samochodowej jednego z uczestników zdarzenia, przedstawia awanturę, która rozegrała się na drodze.

Opis filmu podaje, że „Dwa samochody niespodziewanie zajechały drogę, uniemożliwiając zmianę pasa ruchu czy ewakuację. Niedługo potem doszło do ataku, sprowokowanego rzekomo zbyt bliskim trzymaniem od zderzaka. Wszystko to zostało uchwycone na filmie”. Z opisu dowiadujemy się również, że incydent miał miejsce 19.09.2023 r. w Gliwicach, przy wjeździe na DTŚ z ulicy Robotniczej około godziny 6:10. Autor opisu dodaje: „Nic nie zapowiadało takiej reakcji ze strony innych kierowców. Nie zachowałem zimnej krwi, wysiadłem z samochodu i skonfrontowałem się z nimi. Zapewne padło wiele niepotrzebnych słów. Do teraz emocje z tego powodu są mocno obecne”.

Sytuacja była tym bardziej niebezpieczna, że kierowcy zatrzymali się na lewym pasie, który jest przeznaczony do poruszania się z większą prędkością. Na szczęście, pomimo takiego rozwoju wydarzeń, nie doszło do żadnego wypadku.

Dodaj komentarz