Festiwal smaków z różnych zakątków świata na Placu Krakowskim w Gliwicach

Od 22 do 24 września, Plac Krakowski w Gliwicach przekształcił się w prawdziwe centrum kulinarne, prezentując potrawy i napoje z różnych stron świata, a także najwyższej jakości piwa krajowe. Wydarzenie to było skupiskiem trzech różnych festiwali: Festiwal Pierogów Świata, Festiwal Smaków Świata oraz Oktoberfest Gliwice. Oferta kulinarne obejmowała zarówno egzotyczne dania, jak tajskie stragany pełne dymu, japońskie sushi, indyjską pakorę, gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh, jak i tradycyjne potrawy podkreślające bogactwo polskiej kuchni, takie jak domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą czy pierogi nadziewane różnymi składnikami. Dodatkowo, zwiedzający mogli skosztować piwa prosto od rzemieślniczych browarów.

Niesamowite smaki Azji, Europy aż po Amerykę zawitały do Gliwic. Uczestnicy mieli okazję spróbować autentycznych produktów przygotowywanych według starodawnych przepisów, przekazanych z pokolenia na pokolenie.

Festiwal Pierogów Świata stanowił prawdziwe doświadczenie gastronomiczne. Uczestnicy mieli okazję skosztować pierogów o różnych wielkościach, pochodzących z różnych krajów, w tym Polski, Hiszpanii, Japonii, Tybetu czy Indii.

Oktoberfest Gliwice to wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko celebruje piwo od najlepszych polskich browarników, ale także podkreśla bogactwo kulturowe regionu. Jak mówi Mariola Anders, właścicielka browaru Andres Browar z Sycowa: „Jesteśmy z Sycowa, mamy malutki browar restauracyjny, nazywa się Andres Browar. Produkujemy piwa sycone. Nasze piwa produkujemy z najwyższej jakości surowców i zapraszamy do nas”.

Ta wielokulturowa impreza przyciągnęła wielu miłośników zarówno kuchni światowej, jak i smakoszy różnego rodzaju piwa.

Dodaj komentarz