Wielka czystka infrastruktury drogowej w Gliwicach

Na terenie Gliwic przeprowadzana jest gruntowna akcja sprzątania skoncentrowana na elementach infrastruktury drogowej, które są istotne dla sterowania ruchem drogowym. Kompleksowe prace dotyczą aż 1500 sygnalizatorów świetlnych, zarówno tych przeznaczonych dla ruchu kołowego, jak i pieszych. Ale na tym nie koniec, bowiem w planach jest również czyszczenie 44 sygnalizatorów dedykowanych specjalnie dla rowerzystów.

Wykonawca zadania ma również za zadanie zadbać o czystość ponad 360 kamer wideodetekcji. Czyszczone będą nie tylko same urządzenia, ale również maszty sygnalizacyjne, na których są one zamontowane, a także wysięgniki i konstrukcje bramowe. Oprócz tego, planowane jest mycie szafek sterowniczych oraz komór sygnalizacyjnych.

Kluczowym elementem tej operacji będzie szczegółowe umycie kamer monitoringu ruchu drogowego. Dbałość o ich czystość ma kluczowe znaczenie dla poprawnego funkcjonowania systemów sterowania ruchem.

Warto dodać, że takie kompleksowe prace czyszczące infrastrukturę drogową związane z systemami sterowania ruchem drogowym, przeprowadzane są na terenie miasta regularnie, dwa razy do roku.

Dodaj komentarz