Pożar kamienicy w Gliwicach. Straż Pożarna podaje szczegóły zdarzenia

13 września 2023 roku, w środku tygodnia i w czasie popołudniowym, miasto Gliwice zostało dotknięte niebezpiecznym incydentem. Na ulicy Franciszkańskiej doszło do pożaru jednej z kamienic. Według raportów straży pożarnej, przyczyną zdarzenia okazał się ogień, który rozprzestrzenił się na budynek od płonącej obok wiaty na śmieci. Mimo powagi sytuacji, nikt nie doznał obrażeń.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w środę po południu, dokładnie 13 września 2023 roku po godzinie 14.00, kiedy to zaczęła palić się kamienica przy ulicy Franciszkańskiej w Gliwicach. Kpt. Damian Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, szczegółowo opisał sytuację. Wskazał, że źródłem ognia była płonąca wiata na śmieci znajdująca się niedaleko budynku. Ogień szybko objął całą kamienicę, jednak spaliła się jedynie elewacja – wnętrze budynku na szczęście nie zostało naruszone.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili, że pomimo powagi sytuacji, nikt nie doznał obrażeń. Kpt. Dudek podkreślił: „Mimo wybuchu pożaru, nie odnotowano żadnych ofiar. Teren został natychmiast zabezpieczony, a strażakom udało się skutecznie ugasić płomienie. Wszystkie działania są już zakończone”.

Dodaj komentarz